•   Promowanie zdrowego trybu żyzia oraz zdrowego odżywiania

Certyfikat „Szkoła w Ruchu”

„Szkoła w ruchu” to szkoła, która promuje aktywność fizyczną wśród uczniów w sposób innowacyjny i ciekawy. Podejmując działania na rzecz aktywności fizycznej otrzymaliśmy tytuł „Szkoły w Ruchu” i pamiątkową tabliczkę. Tytuł ten otrzymaliśmy dzięki przeanalizowaniu naszych działań,  spisaniu relacji oraz pokazaniu ich innym poprzez umieszczenie sprawozdań na naszej stronie internetowej.

Certyfikat „Szkoła odkrywców talentów”

Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które dbają o rozwój uzdolnień i zainteresowań wśród swoich uczniów. W efekcie nasza szkoła otrzymała  pamiątkową tablicę „Szkoły odkrywców talentów” za rozwijanie w różnorakich dziedzinach wśród uczniów ich uzdolnień i talentów.

Certyfikat CIVIS ET PATRIA dla Szkoły Podstawowej w Skomielnej Czarnej

Szkoła Podstawowa w Skomielnej Czarnej została laureatem kuratoryjnego konkursu na projekt edukacyjny „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”. Od kilku lat ideą konkursu jest propagowanie takich działań, których efektem będzie wzmocnienie więzi uczniów – członków społeczności lokalnej – z najbliższą Ojczyzną oraz przygotowanie młodego pokolenia do pełnienia roli społecznej – roli Obywatela.  Certyfikat CIVIS ET PATRIA , który nasza szkoła otrzymała w uznaniu za działania kształtujące tożsamość młodego pokolenia Polaków, jest  dużym wyróżnieniem dla całej społeczności szkolnej. Jednocześnie czujemy się zobowiązani do ustawicznego pielęgnowania troski o naszą małą ojczyznę i krzewienia  postaw patriotycznych wśród uczniów naszej szkoły.

Promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym